PFSA: Privredno pravni sistem i politika (Novi naziv: Pravo privrednog sistema)

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Dama Pikova
Posts: 2148
Joined: Sun Feb 22, 2009 12:19 am

Odg: ekonomska politika

Post by Dama Pikova »

I termin za bolonjce je 1.6.2009. godine u 13 h. Bit ce uskoro postavljeni svi objavljeni termini na forumu.

emir
Posts: 74
Joined: Thu Mar 19, 2009 9:05 pm

Odg: ekonomska politika

Post by emir »

Cao,moze li neko da mi  odgovori na 3 pitanja
1)Klasični javni izdaci podrazumjevaju izdatke na:
2)Navedite varijacije odnosaizmeđu stabilnog i uravnoteženog razvoja
3)objasnite kako politicke partijei sindikati djelujukao nosioci ekonomske politike
Ako neko zna zamolio bih da odgovori,hvala puno.

Dama Pikova
Posts: 2148
Joined: Sun Feb 22, 2009 12:19 am

Odg: ekonomska politika

Post by Dama Pikova »

napisi broj tih pitanja po onoj str. pa mozda nadjem

emir
Posts: 74
Joined: Thu Mar 19, 2009 9:05 pm

Odg: ekonomska politika

Post by emir »

e ovako pitanja broj 52,90,196,hvala ti

Dama Pikova
Posts: 2148
Joined: Sun Feb 22, 2009 12:19 am

Odg: ekonomska politika

Post by Dama Pikova »

52. a) unutrasnju i vanjsku sigurnost; b) pravosudje; c) infrastrukturu koja ne privlaci privatnu inicijativu

90. a) stabilan privredni razvoj kroz duzi period za pretpostavku ima uravnotezenost izmedju pojedinih oblasti privrede i makroekonomskih agregata, odnosno uravnotezen razvoj
b) nestabilan privredni razvoj podrazumjeva i neuravnotezen razvoj i neuravnotezenost u tokovima reprodukcije uslovljava i nestabilni rast drustvenog proizvoda
c) u kratkom periodu je moguce ostvariti stabilni privredni rast i u uslovima odsustva ravnoteze izmedju spomenutih makroekonomskih agregata
d) moguce je da postoji ravnoteza u privredi, ali sa stagnacijom privrednog razvoja, cime je neposredno za kraci period upitno optimalno koristenje postojecih resursa.

196. politicke stranke za cilj imaju osvajanje politicke vlasti. U tom pogledu su one stvarno izvorni nosioci ekonomske politike, jer u slucaju osvajanja politicke vlasti one koriste parlament i vladu za realiziranje svoje vizije.
znacaj sindikata, oni su neozaobilazni faktor industrijske demokratije, zatim partneri poslodavackoj strukturi i drzavi, i kao takav potpisnik kolektivnih ugovora.

emir
Posts: 74
Joined: Thu Mar 19, 2009 9:05 pm

Odg: ekonomska politika

Post by emir »

Hvala ti puno na odgovoru

LejlaP
Posts: 1
Joined: Tue Jun 02, 2009 11:30 pm

Odg: ekonomska politika

Post by LejlaP »

Moze li mi neko poslati pitanja sa odgovorima iz ekonomije, nema veze sto nisu svi tacni, da je 50% tacno vrijedi mi da ne pisem :)

lejlap06@hotmail.com

Leki
Posts: 77
Joined: Fri May 29, 2009 4:40 pm

Odg: Privredno pravni sistem i politika

Post by Leki »

Jeli se ovdje misli na onih 396 pitanja, sto je asistentica Kanita spremila ili neka druga?

Dama Pikova
Posts: 2148
Joined: Sun Feb 22, 2009 12:19 am

Odg: Privredno pravni sistem i politika

Post by Dama Pikova »

misli
a sad se mogu i kupiti u onoj kopirnici kod faksa, cini mi se upravo ta odgovorena pitanja.

Diesel
Posts: 644
Joined: Sat May 23, 2009 8:05 am

Odg: Privredno pravni sistem i politika

Post by Diesel »

ako mi neko moze poslati pitanja iz ekonomske politike na amela__xxx@hotmail.com
hvala (H) (H) (H) (H) (H) (H) (H) (H)

Post Reply

Return to “II godina”